Доверьтесь профессионалам! гарантия 24 месяца

Киевстар: +38 (099)-242-38-88

Киевстар: +38 (097)-267-66-30

+380937175999

+380660200515

izotovrestyle@gmail.com

Як визначити, що забитий каталізатор?

Автор: Super User вкл. . Опубликовано в Статьи

Каталізатор у будь-якому транспортному засобі виконує найважливішу роботу. Він служить для нейтралізації небезпечних газів за допомогою хімічних реакцій. Після цього вони розщеплюються і стають нешкідливими. Але ця деталь не вічна, її термін експлуатації коли-небудь закінчиться. Тому бажано знати, як діагностувати його стан, а потім спробувати відновити.

З-за шкоди екології, який автомобіль завдає їй, виробники постійно працюють над зменшенням кількості шкідливих вихлопів.

 

Конструкція каталізатора складна і має кілька особливостей. В її корпусі розміщені бобіни – активні речовини, зроблені з металу або кераміки. Через стільники бобін проходять небезпечні речовини, які вступають у реакції з благородними металами (платиною або іридієм), нанесеними на поверхню бобін.

Під час роботи деталь іноді так нагрівається, що відбувається її загоряння. Для того, щоб цього уникнути в каталізаторі передбачений теплоізоляційний шар. Але постійна робота сильно зношують каталізатор і надалі сприяє висновку деталі з ладу.

Чим загрожує забитий каталізатор?

Забитий каталізатор обов'язково призведе до тяжких наслідків. Багато залежить від проблеми. Якщо деталь забита сажею, то можна просто її прочистити. А розплавлення внутрішньої частини каталізатора зажадає заміни каталізатора. В цьому випадку автомобіль може перестати заводитися.

Бувають і інші наслідки. Якщо гази не пройдуть через каталізатор їм доведеться з усім сміттям повернутися в циліндр. Це може призвести до пошкодження поршневої системі. Тоді доведеться відвідати автосервіс, де займуться капітальним ремонтом. Правда, каталізатор рідко беруться ремонтувати. Так що після виходу його з ладу, утилізуйте деталь.

Очевидно, що важлива деталь, як для самого автомобіля, так і для навколишнього середовища. Пам'ятайте про це, коли будете вибирати машину на https://auto.ria.com/uk/. Якщо помітите, що деталь пошкоджена, придивіться до іншого варіанту. Кому захочеться ремонтувати автомобіль, відразу після покупки.

Ознаки забитого каталізатора

Про те, що каталізатор вийшов з ладу водій дізнається по напису «Check Engine» на приладовій панелі. Як тільки він перестає виконувати свої функції, автомобіль переводиться в аварійний стан. Тільки лампочка загоряється лише тоді, коли деталь має фізичні ушкодження. Про інших несправностях попереджати водія ніхто не буде. Але є способи самостійно це зрозуміти.

Коли відмовляє каталізатор, помітно падає потужність автомобіля. Швидше за все, виною цьому є стільники забиті частинками сажі, через які тепер не можуть проходити вихлопи. Залишилися всередині деталі гази, починають тиснути на двигун, який в підсумку може перестати працювати. Разом з ним страждають і стільники, які піддаються деформації.

Значок «Check Engine» з'являється тоді, коли з бобін стирається фільтруюче покриття. Прослідкуйте, щоб викиди були рясними, слабкий потік газів означає, що закінчився термін експлуатації деталі.

Перевірка каталізатора

Діагностику каталізатора можна провести самостійно, якщо немає бажання звертатися в автосервіс. Досвідчені водії радять зробити наступне:

• Візьміть ліхтарик і посвітіть всередину каталізатора. Якщо деталь не знімається, спробуйте підняти автомобіль.

• Спробуйте визначити стан каталізатора за запахом. Проблема, коли вони їдкі і неприємні.

• Піднесіть руку до вихлопної труби. При нормальній роботі каталізатора повинно відчуватися сильно протидія.